کمیسیون مشترک برجام بستر تبیین مواضع ایران است/ اتحادیه اروپا به آمریکا برای اجرای تعهداتش در برجام فشار بیاورد

به گزارش گروه دیگر رسانه‌های مجله فارس پلاس،بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به برگزاری کمیسیون مشترک برجام در روز‌های آتی در وین، اظهار کرد: کمیسیون مشترک برای حل و فصل مشکلاتی است که در روند اجرای برجام به وجود می‌آید.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی با بیان اینکه ایران مواضع خود را در کمیسیون مشترک برجام روشن می‌کند، اظهار کرد: ما مشکلات خود را پس از برجام که ناشی از تخطی طرف‌های مقابل به خصوص ایالات متحده است در این کمیسیون که به طور ادواری تشکیل می‌شود، مطرح می‌کنیم و توصیه‌های لازم را به سایر طرف‌های توافق به خصوص کشور‌های اروپایی انتقال می‌دهیم.

وی ادامه داد: جلسات این کمیسیون‌ها محک و ملاکی است تا دیگران به خوبی از انجام به موقع تعهدات جمهوری اسلامی ایران و توافق‌هایی که در برجام صورت گرفته است، مطلع شوند.

قاسمی بیان کرد: در جلسات کمیسیون مشترک، کارشکنی‌های دیگران و تخطی‌هایی که در روند اجرای برجام از سوی طرف‌های مقابل رخ می‌دهد، روشن و ثبت می‌شود.

وی تصریح کرد: گزارش کمیسیون مشترک به هیات عالی نظارت بر برجام انتقال داده می‌شود و در این هیات پس از بررسی‌های لازم سیاست‌های بعدی مشخص می‌شوند.

قاسمی با بیان اینکه وزارت خارجه در هیات عالی نظارت بر برجام حضور فعال و مستمری دارد، تاکید کرد: یک سیاست هماهنگ، ملی و تجمیع شده‌ای را در مورد برجام دنبال می‌کنیم، به طوری که اقدامات لازم را در زمان متناسب انجام می‌دهیم و به تناسب وضعیت موجود و سنجش‌های مناسب بر اساس آنچه منافع ایران اقتضا می‌کند، عمل می‌کنیم.

وی در پاسخ به سوالی درباره اقدامات متقابل در کمیسیون مشترک برجام، گفت: هر کشوری با توجه به تعهداتی که بر عهده دارد، مصالح و منافع خود را در نظر می‌گیرد و در این میان توصیه و خواست ما این است که اتحادیه اروپا بیش از اینکه در حرف از برجام دفاع کند با وارد آوردن فشار‌های لازم، آمریکا را وادار کند تا با دقت و جدیت بیشتری تعهدات خود در برجام را عملی کند و این همان چیزی است که ما از طرف‌های خود در توافق انتظار داریم.

 

مطلب فوق مربوط به سایر رسانه‌ها می‌باشد و خبرگزاری فارس صرفا آن را بازنشر کرده است.

بازگشت به صفحه نخست گروه فضای مجازی

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *