زبان نا آشنای «آشنا»!

‏مجله فارس پلاس؛ سیامک شادکام: در چند روز اخیر، قیمت دلار رشد صعودی پیدا کرده و این در حالیست که بارها به دولتمردان به مردم وعده داده بودند قیمت دلار بالا نخواهد رفت و مردم در این باره هیچ نگرانی نداشته باشند.
اما تابلوی صرافی‌ها خلاف این موضوع را نشان می‌دهد و این یعنی که هیچ کدام از این وعده‌ها عملی نشده و در حالی که مردم منتظر پاسخ مسئولان در این باره هستند مسئولان دولتی یا سکوت اختیار کرده‌اند و یا اینکه با کنایه مسئولیت گرانی دلار را به عهده دیگران می‌اندازند.
در همین رابطه حسام الدین آشنا که ید طولایی در انحراف افکار عمومی و فرار رو به جلو دارد شب گذشته در واکنش به افزایش قیمت دلار توییتی را منتشر کرد که با واکنش بسیاری از کاربران فضای مجازی مواجه شد.
مشاور رئیس جمهور در توییتی کنایه‌ای مسئولیت گرانی دلار را از شانه‌های دولت برداشته و دیگران را مسئول آن دانسته است:‌


در ادامه واکنش کاربران فضای مجازی به این توییت آشنا را می‌خوانید:‌

کاربری  به نام ملیحه ریاضی نوشته است:‌ بنظرم آقای آشنا فقط انشا رو بیست می‌شده. اونم چون تو مایه‌های ترکیب «فرهنگ برهنگی و برهنگی فرهنگی» می‌نویسه که معلم‌ها عاشقش‌اند.

یکی دیگر از کاربران نیز با اشاره به نامفهوم بودن نوشته آشنا، توییت کرد:‌ ‏باور کنید آشنا خودشم نفهمیده چی توییت کرده فقط یه چی گفته نگن چرا دولت سکوت کرده!

دیگری نوشته است:‌ ‎حسام الدین آشنا یه جوری هوایی میزنه که آخر بر میگرده رو سر خودش
 سبحان نیز با زبانی طنز نوشته است:‌ می‌گن دکترا به حسام الدین آشنا گفتن اگه شفاف و قابل فهم حرف بزنی می‌میری! هر چی مستتر تر و غیرقابل فهم تر، طول عمر بیشتر!!

 یکی دیگر از کاربران فضای نیز نوشته است:‌‏حسام الدین آشنا دقیقا چی میگه؟؟ فقط منم که سردر نمیارم؟ رمزی میگه؟ معمولی میگه؟ کلا چی میگه؟ منظورش چیه؟

فرید ابراهیمی نیز با اشاره به فرافکنی دولت روحانی در موضوعات مختلف که مسئولیت اصلی‌اش با دولت است، نوشت:‌

امیر نیز با اشاره به نام یکی از بازیکنان تیم فوتبال آرسنال انگلیس به اسم «آرون رمزی» نوشت:‌ حسام الدین آشنا انقدر رمزی حرف می‌زنه اسمشو باس بذاره آرون.
 

جنلی از دیگر فعالان فضای مجازی نیز با اشاره به عدم پاسخگویی دولت نوشت:توییتهای تاجزاده و آشنا رو به چشم پازل ببینید، پازلی برای شانه خالی کردن دولت از زیر بار مسئولیت و انداختن تقصیرها به گردن رهبری و سپاه

 دیگری نیز نوشت: من عاشق توئیتهای حسامم. خودش فکر می‌کند یک نکته‌سنجی فیلسوفانه -به قول اشتراوس اِزوتریک و بین خطوطی- دارد که فقط با دقت کافی می‌شود فهمید در حالیکه در ۹۸% موارد به سادگی فقط مهمل نوشته است.

علی قلهکی نیز با اشاره به سریال پایتخت نوشت:‌ آشنا می‌دونه چی میگه در این توییت؛ اولاً؛ برخی از میان‌برهای جابجایی ارز ایران رو می‌سوزونه دوماً؛ داره به مردم و نظام پالس میده که فعالیت های منطقه‌ای که “ارزبَره”، عامل بی ثباتی قیمت دلار ه سوماً؛ کام ملت رو بعد از سکانس ماندگار سریال پایتخت۵ ، تلخ می‌کنه.

 

جاجر از دیگر فعالان فضای مجازی توییت کرد:  یک تکنیک در عملیات روانی وجود داره که بهش میگن الگوی گودرز و شقایق.
کاربردش اینه وقتی بخوای یه رابطه علت و معلولی خیلی واضح رو کمرنگ کنی، باید یک رابطه علت و معلولی دیگه رو جایگزینش کنی.
منتها رابطه دوم باید اونقدر پرت و دور از ذهن باشه که مخاطب آچمز بشه و بگه، لابد یه چیزی هست.

جواد آقایی با اشاره به برجام و وعده‌هایی که به مردم داده شد، نوشته است: بهترین راه برای رد گم کنی ‎دلار هایی که در مسیرهای منتهی به اروپا و آمریکا به اسم ‎#برجام از حق ملت ضایع شد، همین است که جناب ‎آشنا ژست حاتمی کیا و سیروس مقدم به خودش بگیرد و  با اسامی فیلم ها بازی کند تا شاید کسی داستانش را باور کند!
پ.ن: مراقب زبانم هم هستم جاب آَشنا!

آرش غفاری نیز نوشته است:‌ به آقای رییس جمهور سلام برسونین و بگین درسته که ملت حافظه ی تاریخی ضعیفی دارند ولی دقیقا یادشونه که شب ۱۹ فروردین سالهای ۷۲،۷۶،۸۰،۸۴،۸۸،۹۲،۹۶و امسال چه شامی خوردند و برای شام چقدر تونستند گوشت بخرند.

محمدباقری از فعالان رسانه ای نوشت:‌حسام الدین آشنا خیلی دلش میخواد پیچیده و چند لایه بنویسه و بگه رقیب کاریکلماتورهای پرویز شاپوره، اما به قول فراستی مقواست، در نیومده.

پس از این واکنش‌ها بود که آشنا توییت دیگری منتشر کرد و خواست نظرش را واضح‌تر بیان کرد که این توییت آشنا هم با واکنش‌های کاربران مواجه شد.

 

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *