برای رسیدن به فلسفه انتظار چه باید کرد؟

به گزارش گروه دیگر رسانه‌های مجله فارس پلاس، سعید شمس کارشناس علوم قرآنی در گفت و گو با میزان درباره موضوع انتظار و فرد منتظر گفت: فرد منتظر کسی است که به دستورات اسلام به درستی و دقیق عمل کند. اگر بخواهیم ارزیابی کنیم که تا چه میزان منتظر حضرت مهدی(ج) هستیم باید عمکرد خود را بررسی کنیم. باید به دستورات اسلام به درستی عمل کنیم تا زمینه ظهور فراهم شود.

وی در همین راستا افزود: قطعا منتظران اگر از افراطی گری و تفریط که هر دو خانمان سوز و بیچاره کننده است، دوری کنند قطعا آن درهای فرج را  باز می کنند و شاهد حضور امام(عج) برای پیاده شدن جامعه مهدویخواهیم بود.

این کارشناس علوم قرآنی درباره اعمال فرد منتظر اظهار کرد: قلب منتظر ابتدا باید پاک و منزه از گناه باشد، سپس با اعمال صالح که انتظار حضرت مهدی (عج) است خود را آماده ظهور آن حضرت کند. به عبارتی باید خود را از نظر صفات وجودی در مسیری که مورد انتظار حضرت ولی عصر (عج) است قرار دهد تا منتظر واقعی آن حضرت باشد.

 شمس ادامه داد: وعده هایی که پروردگار به بشر داده بسیاری را محقق کرده است، وعده ظهور حضرت ولی عصر(عج) نیز یکی از این وعده ها است اما ممکن است طولانی شود، اگر ناامید شویم ممکن است در این امتحان الهی قبول نشویم بنابراین تاکید شده است که حالت انتظار را همیشه داشته باشیم.

وی به فلسفه انتظار نیز اشاره و بیان کرد: اگر کسی می خواهد به معنای واقعی به فلسفه انتظار برسد و منتظر واقعی باشد باید از گناه دوری کند، توفیق عبادت داشته باشد، آشنایی با گناهان پیدا کند، دست ها از حرام دور شود و فقیر صبور و ثروتمند بخشنده باشد. وقتی این معیارها در جامعه محقق شد قطعا اسباب ظهور حضرت مهدی(عج) در جامعه مهیا می شود.  

شمس خاطرنشان کرد: خدا به ما که مدعی انتظار حضرت ولی عصر(عج) هستیم عنایت کند و توفیق دهد تا به گونه ای عمل کنیم که جزو منتظران و یاوران واقعی حضرت باشیم. 

 

مطلب فوق مربوط به سایر رسانه‌ها می‌باشد و خبرگزاری فارس صرفا آن را بازنشر کرده است.

بازگشت به صفحه نخست گروه فضای مجازی

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *