خودروی ایرانی را به ماشین‌های خارجی ترجیح می‌دهم/ استفاده از کالای ایرانی باعث ارتقای شخصیت مردم می‌شود

به گزارش گروه دیگر رسانه‌های مجله فارس پلاس، عزت الله یوسفیان ملا نماینده مردم آمل و عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در گفت وگو با راه دانا،در خصوص نام گذاری سال جدید تحت عنوان “حمایت از کالای ایرانی” توسط مقام معظم رهبری اظهار داشت: ایشان همیشه مهمترین مسئله یکسال آینده کشور را در ابتدای سال مشخص می کنند که من معتقدم سال ۹۷ مسئله ای مهم تر ازحمایت از کالای ایرانی  برای جمهوری اسلامی ایران وجود نداشته و مقام معظم رهبری به عنوان سیاست گذار اصلی نظام مهمترین مسئله کشور را تولید داخلی دانستند و تصمیم گرفتند امسال را سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری کنند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: به حمایت از تولید داخل از هر بعدی که نگاه کنیم برای آینده کشور، جوانان و اقتصاد ضروری است، اکثر کشورها در دنیا سعی می کند کالای تولیدی خود را خرید و فروش کنند و به دنبال خرید کالای کشورهای دیگر نمی روند، شما به کشوری مثل چین نگاه کنید امکان ندارد وقتی مهمانی از کشورخارجی دارد آن  را با خودروهای غیر از ساخت آن کشور جابجا کند در صورتی که این کشور می تواند بهترین ماشین خارجی را نیز وارد کند.

وی افزود: وقتی یک ایرانی در تامین بخشی از امور زندگیش وابسته به محصولات خارجی باشد اعتماد به نفسش پایین می آید و نمی تواند قدرت تفکر و تعقل خود را بکار بگیرد لذا استفاده از کالای ایرانی باعث ترقی و ایجاد شخصیت مردم می شود.

یوسفیان ملا با بیان اینکه مهمترین مشکل کشورما اشتغال و بیکاری جوانان است اظهار داشت: حل مشکل اشتغال ارتباط مستقیمی با تولید کالای داخلی دارد و هر چقدر کالای خارجی وارد شود و ما نیز مصرف کننده خارجی باشیم قطعا مسئله اشتغال و تولید ما کاهش پیدا نمی کند.

عضو ستاد مبارزه باقاچاق کالا وظیفه دولت در حمایت از کالای ایرانی را اینطور توضیح داد: دولت باید قانون و برنامه سیاست گذاری شده برای حمایت از کالای ایرانی را به خوبی اجرا و پیروی کند.

وی افزود: دولت یازدهم از ابتدای شکل گیری شعاری های زیادی داده است که در راس آنها ایجاد اشتغال بوده است و تا زمانی که تولید ملی رونق نگیرد این امر محقق نخواهد شد.

نماینده مردم آمل در پاسخ به این سوال که شما در سال حمایت از کالای ایرانی چه محصول خارجی را کنار گذاشته اید و محصول ایرانی را خریداری کرده اید؟ گفت: همیشه سعی من براین بوده که از محصول داخلی استفاده کنم همین خودروی که سوارم می شوم داخلی است.

مطلب فوق مربوط به سایر رسانه‌ها می‌باشد و خبرگزاری فارس صرفا آن را بازنشر کرده است.

بازگشت به صفحه نخست گروه فضای مجازی

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *