احتکار خودروهای تولید شده با دلار ۳۲۰۰ تومانی/ دلیلی برای افزایش قیمت خودرو وجود ندارد

به گزارش گروه دیگر رسانه‌های مجله فارس پلاس، نادر قاضی پور، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با راه دانا؛ با اشاره به افزایش قیمت خودرو در بازار و پیشنهاد خودروسازان مبنی بر افزایش قیمت خودرو گفت: موضوعی که در خصوص افزایش قیمت خودروها از سوی خودروسازها مطرح شده است جای تامل دارد چرا که خودروهایی که سایپا و ایرانخودرو تولید کرده اند و امروز در انبارهای خود احتکار کرده اند با دلار ۳۲۰۰ تومانی تولید شده است.

وی با اشاره به احتکار خودروهای تولید شده از سوی شرکت های سازنده اظهارداشت: خودروهایی را که با دلار ۳۲۰۰ تومانی تولید شده هنوز پیش فروش نکرده اند و حتی به صورت نقدی نیز اقدام به فروش آنها نکرده اند؛ پس دلیلی ندارد که خودروساز ها طرح افزایش قیمت خودرو را مطرح کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: قیمت خودروهای داخلی بین ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است که این امر نشان دهنده افتادن بازار خودرو کشور به دست دلال ها و واسطه گر ها است که موجب نارضایتی مردم تا به امروز شده است.

قاضی پور گفت: دلیل احتکار خودرو در انبار ها را نمی دانیم چیست ، از طرفی هم سازمان بازرسی و تعزیرات هم تا به امروز نظارتی به این موضوع نداشته اند؛ سازمان حمایت از مصرف کننده هم هنوز از موضوع مطلع نیستند یا سکوت کرده اند.

وی در بیان دلیل طرح افزایش قیمت خودرو از سوی خودروساز ها اعلام کرد: خودروسازها با ارائه این طرح می خواهند بگویند که با دلار گران قیمت اقدام به تولید کرده اند که این امر خلاف واقع است و هنوز با دلار ۴۲۰۰ اقدام به تولید نکرده اند.

 

مطلب فوق مربوط به سایر رسانه‌ها می‌باشد و خبرگزاری فارس صرفا آن را بازنشر کرده است.

بازگشت به صفحه نخست گروه فضای مجازی

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *