رونق شایعات در تعطیلات آخر هفته

از شایعه تا واقعیت: بسیاری از شایعه‌سازان از تعطیلات آخر هفته که بسیاری از نهادهای پاسخگو تعطیل و مسئولان مربوط هم مشغول استراحت هستند، استفاده می‌کنند و شایعاتی را در فضای مجازی پخش می‌کنند.

عمده این شایعات از آخرین ساعات کاری روز چهارشنبه تا روز جمعه منتشر می شود تا فرصت کمتری برای تکذیب آن‌ها وجود داشته باشد. حجم اخبار منتشر شده در آخر هفته‌ها این موضوع را نشان می‌دهد.

هرچند بسیاری از شخصیت‌ها و مسئولان کشورمان در روزهای تعطیل هم پاسخگو هستند اما برخی دیگر آنقدر که باید در دسترس نیستند.

برای درک بهتر این موضوع به تعدادی از اخباری که در آخر همین هفته(هفته پایانی آذر) منتشر شده توجه کنید.

* شایعه خودکشی یک نوجوان به خاطر گرسنگی

در شب‌های منتهی به شب یلدا خبری مبنی بر خودکشی یک نوجوان ایذه‌ای در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد و به سرعت در تمام رسانه‌های ضدانقلاب منتشر شد.

 

اما پدر این پسر بچه ۱۱ ساله با تکذیب مصاحبه این خانواده با رسانه‌ها عنوان کرد که با آبروی خانواده ما بازی شده و گرسنه خوابیدن فرزندمش شانتاژ رسانه‌ها بود و قطعا این موضوع را از دستگاه قضایی پیگیری خواهد کرد.
وی در این باره توضیح داد: پسرم ظهر آن روز با برادرش بحثی داشته بود،طنابی از قبل روی پنجره نیمه کاره برای قصابی بسته شده بود که گاهی از آن به عنوان تاب استفاده می‌شد البته بعید می‌دانم که پسرم خودکشی کرده باشد.

 

 

 

* شایعه ممنوعیت پرواز هواپیماهای ماهان به آلمان

رسانه‌های ضدانقلاب در آخرین روزهای هفته شایعه کردند که کلیه پروازهای هواپیمایی ماهان در داخل و خارج کشور آلمان بدلیل تحریم های آمریکا و اینکه این شرکت در راستای کمک به رژیم بشار اسد خدمات نظامی به سوریه انجام می‌داده، لغو می‌شود.

 

اما روز شنبه سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری ممنوع شدن پرواز هواپیماهای ماهان به آلمان را تکذیب کرد.

 

 

* انتصاب حجت الاسلام رئیسی به عنوان رئیس قوه قضاییه

یکی از فعالان رسانه‌ای هم انتهای هفته شایعه انتصاب حجت الاسلام رئیسی بعنوان رئیس قوه قضائیه و جلسه ای با آیت الله آملی لاریجانی در همین رابطه را منتشر کرد.

 

اما حجت الاسلام اژه‌ای دادستان کل کشور ضمن رد این  مطلب عنوان کرد:انتصاب حجت الاسلام رئیسی بعنوان رئیس قوه قضائیه در حد مطرح شدن در همان فضای مجازی است.
 

 

* شایعه  تجاوز راننده‌سرویس مدرسه به یک دانش‌آموز  تکذیب شد

در آخرین روزهای پاییز شایعات زیادی مبنی بر تجاوز یک راننده سرویس مدرسه به یک دانش‌دختر آموز دبیرستانی در حال انتشار بود که فرماندار شهرستان ماهشهر این موضوع را تکذیب کرد.

وی اضافه کرد: هیچ گونه تجاوزی انجام نشده است،در پی این تعرض بین این فرد و دانش‌آموز درگیری ایجاد شده که دختر دانش‌آموز در مقابل تجاوز فرد مقابله کرده و از ماشین خارج شده است.

 

*  شایعه ۷۳۱ روز حبس و ۲۳۰ میلیون دیه برای بازیکن استقلال

در همین روزها  شایعه ای به نقل از دادسرای بوشهر مبنی بر حبس بازیکن جوان استقلال منتشر شد. در این شایعه آمده بود: با عدم پذیرش دفاعیات مهدی قائدی، وی به‌عنوان راننده مقصر در حادثه رانندگی منجر به فوت غیر عمدی مرحوم احمدرضا شاکر شناخت ه شد و به  ۷۳۱ روز حبس و  پرداخت ۲۳۰ میلیون دیه محکوم شده است.

 

اما علاوه بر تکذیب این شایعه توسط مهدی قائدی و وکیل خودش، علی حسن‌پور دادستان بوشهر عنوان کرد: باتوجه به اینکه پرونده مهدی قائدی در جریان رسیدگی است و هنوز حکمی در مرحله دادگاه برای وی صادر نشده اطلاع رسانی قبل از صدور حکم قطعی برای مرجع قضایی میسر نیست.

 

* شایعه تجاوز در یکی از مدارس عالی بوشهر

در همین ایام شایعه دیگری مبنی بر تجاوز به یک دانش آموز در یکی از مدارس عالی بوشهر منتشر شد که  آموزش و پرورش بوشهر آن را تکذیب کرد.

روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان بوشهر هم در اطلاعیه ای عنوان کرد: در پی شایعه منتشرشده در برخی رسانه های مجازی مبنی بر تجاوز به یک دانش آموز در یکی از مدارس عالی شهر، تیم های بازرسی اداره کل آموزش و پرورش و شهرستان بوشهر برای بررسی میدانی اعزام شدند. براساس بررسی ها فرد متشاکی معلم نبوده و از نیروی آموزش و پرورش نیست و رویداد مورد ادعا در محیط مدرسه اتفاق نیفتاده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *