چرا نام پدر میثم مطیعی در لیست ترور منافقین قرار گرفت؟

به گزارش خبرگزاری فارس، هشتم دی ماه سالگرد درگذشت پدری فداکار و جهادگر به نام حاج محسن مطیعی است که عمر خود را در راه خدمت به محرومان گذراند.

شاید این روز‌ها میثم مطیعی بیشتر از پدر در جامعه شناخت شده باشد، ولی بی‌شک تلاش‌ها و خدمات خالصانه حاج محسن مطیعی در راه اجرای فرمان امام (ره) برای تشکیل جهاد سازندگی و خدمت به محرومان بود که پسری این چنینی را تقدیم ایران اسلامی کرد. حاج محسن مطیعی بلافاصله بعد از انقلاب اسلامی با لبیک به فرمان امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل جهاد سازندگی تصمیم گرفت عمرش را در راه خدمت به محرومان بگذراند.

در همین راستا آن جهادگر راستین به گیلان رفت و به عنوان آبدارچی و نظاف‌چی در اداره جهاد سازندگی گیلان مشغول به کار شد. او که در همین زمان به تحصیل علم و دانش در دانشگاه نیز می‌پرداخت در اندک مدتی عضو شورای مرکزی جهاد استان گیلان شد. بعد از آشکار شدن خدمات صادقانه این جهادگر پرتلاش منافقین او را در لیست ترور خود قرار دادند.

حاج محسن مطیعی مدتی را نیز در جهاد سازندگی سمنان گذرانید و پس از آن تا سال ۶۸ به همراه همسر و فرزندانش در سیستان و بلوچستان اقامت گزید. او در این سال‌ها بار‌ها و بار‌ها به عنوان سنگرساز بی‌سنگر به جبهه اعزام شد. در سال ۶۸ به تهران منتقل شد، ولی برای بار دوم در سال ۷۶ به همراه خانواده به زاهدان رفت، زیرا همان سبک زندگی ساده و نزدیکی به محرومان را دوست داشت.

حاج محسن مطیعی سرانجام در اثر تصادف در حین بازگشت از ماموریت کاری در ۸ دی ۱۳۸۳ درگذشت و در دفترش برای همیشه بسته شد.

منبع:باشگاه خبرنگاران

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *