برتری طلبان سفید پوست: بمب‌های ساعتی علیه مهاجران در آمریکا

گروه غرب از نگاه غرب خبرگزاری فارس: برایان لوین مدیر «مرکز مطالعات نفرت پراکنی و افراط گرایی» در دانشگاه کالیفرنیا روز جمعه به ام اس ان بی سی گفت که بمب های ساعتی نظیر تیرانداز مساجد نیوزیلند در آمریکا نیز حضور دارند، آنها ناسیونالیست های سفیدپوست مهاجرستیزی هستند که در حال حاضر به نسبت جهادگران مسلمان، تهدید بزرگ تری به شمار می آیند.
لوین گفت: «شبکه ای بین المللی از اسلام هراسان وجود دارند و برخی اوقات آنها در مکان های مختلف با یکدیگر دیدار می کنند، اما اکثر ارتباطات آنها از طریق اینترنت صورت می گیرد. چیزی که مشاهده می شود این نوع بمب های ساعتی هستند که در ایالات متحده حضور دارند.»
لوین گفت: هرچند که جرایم از سر نفرت پراکنی در سال ۲۰۱۸ کاهش داشته، ولی طی سه سال گذشته تا ۹۹ درصد رشد داشته اند.
لوین گفت: «وقتی در سال ۲۰۱۵ برای ادای شهادت در کنگره حاضر شدم، جهادی های سلفی خشونت پیشه  رشد یافته و به بزرگ ترین تهدید تبدیل شده بودند.  ولی در دورنما آنها دیگر موضوعیتی ندارند. جای آنها را ناسیونالیست های سفیدپوست گرفته اند. این بخشی از یک گرایش بین المللی است. این افراد گاه دور هم جمع می شوند، ولی اینترنت در حال تبدیل شدن به یک ابزار گردهمایی برای این قماش افراد است.»
او به عنوان نمونه  از تیرانداز کنیسه «درخت زندگی» نام برد.
وی گفت: «نکته اساسی که در ارتباط با این ناسیونالیست های سفیدپوست مشاهده کرده ایم، این است که آنها در اینترنت از یک آبشخور نفرت آب می خورند. در این میان زهرآگین ترین چیز نفرت مذهبی و از این میان اسلام هراسی است.»
وی گفت: «گاهی اوقات شاهد یک جا به جایی در اهداف تعیین شده هستیم. یک سال  یهودیان هدف آنها قرار می گیرند و سال بعد مسلمانان. اما در طول چند سال گذشته شاهد بوده ایم که در ایالات متحده جرایم نفرت پراکنانه ضد مذهبی  برای اولین بار از سال ۱۹۹۲ به این سو و برای سه سال متوالی ۲۰ درصد رشد داشته است.»
نویسنده: برندن اسکوایر(Brendan Skwire ) نویسنده و روزنامه نگار
منبع: https://bit.ly/2FEwiLT

انتهای پیام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *