از سربندر تا دانشگاه؛ با سردبیران سوژه‌های ۱۰۰۰ امضایی «فارس من» آشنا شوید!

به گزارش خبرگزاری فارس؛ باشگاه ۱۰۰۰تایی‌های «فارس من» حالا ۲۷ نفر عضو دارد. یعنی ۲۷ سردبیری که موفق شدند برای سوژه‌‌شان بالای هزار امضا جمع کنند. ۶ سردبیر هم از این تعداد فقط در ماه گذشته اضافه شدند؛ آقایان و خانم‌ها سردبیران محترم این سوژه‌ها بودند: «کمپین اعتراض به طرح ممنوعیت حق ادامه تحصیل پزشک‌ها»، «مطالبه تعویق کنکور ارشد به احترام سیل‌زده‌ها»، «مطالبه تعویق کنکور سراسری به احترام دانش‌آموزان سیل‌زده»، «مطالبه ثبت بندر ماهشهر به‌عنوان منطقه محروم»، «مطالبه بچه‌های کارشناسی ناپیوسته دانشگاه‌ها» و «مطالبه برای اصلاح سهمیه‌های ایثارگران برای کنکور ۹۸».

در ادامه نگاهی داریم به این سوژه‌ها، پیگیری‌هایشان و رمز و رازی که آقایان سردبیر اعضای باشگاه هزارتایی‌های «فارس من» برای جمع کردن امضا به کار بستند. همراهمان باشید!

 

حامیان کدام سوژه‌ها بیشتر بود؟/ پرچم دانشگاه بالا!

اصلاً این روزها فصل درس و دانشگاه است. چه بچه‌های کارشناسی چه دانش‌آموزان سال آخر، حسابی مشغولند. احتمالاً عجیب نیست اگر بشنوید بیشترین حامیان و پُرطرفدارترین سوژه‌های فروردین، سوژه‌های دانشگاهی بودند. از کمپین تعویق کنکور سراسری و ارشد گرفته، تا درخواست دانشجویان کارشناسی ناپیوسته مهندسی. و البته کمپین بچه‌های پزشکی که به طرح وزارت بهداشت برای ممانعت از ادامه تحصیل به مدت سه سال معترض بودند. آمار و ارقام گویای همه چیز است؛ پرچم دانشگاه بالا است!

 

این وسط احتمالاً تنها سوژه غیردانشگاهی بالای ۱۰۰۰ امضای ما، مطالبه مردم ماهشهر بود. مطالبه‌ای که از مقامات و مسؤلین مرتبط می‌خواست این شهرستان را با همه‌ی نداری و نداشتن‌ها، به‌عنوان «منطقه محروم» به رسمیت بشناسد. پویش آنها را حالا ۳۳۰۰ نفر امضا کردند و در دست پیگیری است. همکاران من در دفتر منطقه‌ای فارس در خوزستان پیگیر ماجرا هستند. اگر می‌خواهید از آنها حمایت کنید، به اینجا بروید.

 

پیگیری کدام سوژه‌ها بیشتر به موفقیت رسید؟/ وقتی «فارس من» کنکور جابجا می‌کند!

احتمالاً موفق‌ترینِ آن‌ها کمپین تعویق کنکور ارشد بود. کمپینی که از وزارت علوم می‌خواست باحترام دانشجویان مناطق سیل‌زده و برای آرامش روانی‌شان، آزمون تحصیلات تکمیلی را عقب بیاندازد. آقای حسینی سردبیر سوژه، یک جوان دهه شصتی قبراق و البته فعال که توانست خیلی زود هزاران حامی برای سوژه‌اش دست و پا کند. سیدِ سردبیر ما، هزار کیلومتر آن‌طرف‌تر جایی در حاشیه‌ی شیراز باصفا، مشغول تحصیل و مشاوره کنکور است. آقای حسینی حالا با سوژه‌ای که ثبت کرده یکی از اعضای باشگاه هزارتایی‌های فارس من است!

کمپین دانش‌آموزان برای تعویق کنکور سراسری هم علیرغم همه‌ی مخالفت‌ها در دست پیگیری است. نمایندگان مردم در بهارستان اعلام کردند مطلب را به احترام هزاران حامی موضوع در «فارس من» تا آخرین لحظه دنبال می‌کنند. آقای امرایی سردبیر این سوژه هم از دیگر اعضای باشگاه هزارتایی‌های ما است. مردی که کیلومترها آن‌طرف‌تر در یکی از شهرستان‌های اطراف خرم‌آباد، سرگرم پیشه‌ی شریف آموزگاری است. آقای امرایی می‌گفت با چشمان خودش دیده چطوری سیلاب نامهربان خانه-زندگی شاگردانش را بُرده. سردبیر مهربان ما حالا تمام فکر و ذکرش آرامش روانی بچه‌ها است. مطالبه‌ی آنها حالا نزدیک به ۲۰۰۰۰ نفر حامی دارد؛ اگر مایل هستید شما هم می‌توانید با امضای این صفحه، از آنان حمایت کنید.

 

کار بچه‌های پزشکی را هم پیگیری کردیم. ماجرا همه‌اش در حد حرف بود. سخنگوی وزارت‌خانه به خبرنگار ما گفته مطلب هم‌چنان در کمیسیون‌های تخصصی درحال پیگیری است و راه درازی تا اجرایی شدن دارد. طرحی که درصورت اجرایی شدن، قرار بود جلوی ادامه تحصیل فارغ‌التحصیلان رشته‌های مختلف پزشکی را تا دست‌کم سه سال بگیرد. با این استدلال که بچه‌ها اگر بروند دنبال تخصص و غیره کم‌تر به مناطق محروم و بیماران عادی رسیدگی خواهند کرد. کمپین آن‌ها همین حالا نزدیک به ۱۲۰۰۰ امضا دارد و آقای دکتر هویدایی سردبیر آن عضو باشگاه هزارتایی‌های «فارس من» شده.

 

آقای دکتر هویدایی دبیر شورای صنفی-آموزشی پزشکان شیراز هم هست و حالا در یک بیمارستان مراحل انتهایی تحصیل پزشکی عمومی را می‌گذراند. اگر تمایل دارید از پوش آنها حمایت کنید به این صفحه بروید. همکاران من در گروه اجتماعی تحریریه هم‌چنان پیگیر ماجرا هستند.

سوژه اهالی ماهشهر و موضوع اعمال سهمیه ایثارگران در کنکور سراسری هم در دست پیگیری است. به‌زودی خبرهای خوبی از آنها خواهید شنید.

 

سردبیران موفق «فارس من» چگونه امضا جمع کردند؟/ تلگرام و ما ادراک تلگرام!

تقریباً همه‌شان یک یا چند سوپر گروه تخصصی در تلگرام داشتند. همه اعضای باشگاه هزارتایی‌های «فارس من». این‌طوری جمع کردن امضا آن هم برای سوژه‌ای که در راستای اتمسفر آن گروه جمع شده، خیلی سخت نیست. کافی است یک توضیح اجمالی درباره کمپین و ضوابط «فارس من» تهیه کنی و بانضمام لینک سوژه بفرستی توی چند تا از این سوپرگروه‌های تخصصی. فوروارد کردن برای دوست و آشنا فراموش نشود! این‌طوری خیلی راحت می‌توان برای هر پویش امضا جمع کرد.

آقای حسینی سردبیر سوژه تعویق کنکور ارشد نحوه امضا در«فارس من» را هم در تلگرام آموزش داده بود!

مطالبه یا ایده‌ای دارید؟ بسم‌الله! برای ثبت هر سوژه در سامانه تنها سه قدم فاصله دارید. با جمع کردن امضاهای بیشتر خیلی راحت می‌توانید به باشگاه هزارتایی‌های «فارس من» اضافه شوید؛ منتظرتان هستیم!

 

جریان باشگاه هزارتایی‌های «فارس من» چیست؟/ سردبیرها به خط!

برنامه‌های ویژه‌ای برایتان داریم. برای سردبیران و مخاطبانی که بتوانند برای سوژه‌های ثبت‌شده‌شان بالای هزار امضا جمع کنند. گذشته از این‌که موضوع یا مطالبه را ویژه پیگیری خواهیم کرد. فراموش نکنید کیفیت پیگیری‌های خبرگزاری بستگی مستقیم به تعداد امضای هر سوژه دارد. ثبت کمپین تازه آغاز راه است! پس برای عضویت در «باشگاه هزارتایی» آستین بالا بزنید. هرطور حساب کنید بازی بُرد-برد است؛ هم سوژه‌تان ویژه پیگیری خواهد شد، هم از مزایای باشگاه سردبیران فارس من استفاده می‌کنید. بسم‌الله؛ منتظرتان هستیم!

گزارش از محمد آزادی

انتهای پیام/ع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *