حمایت مجدد عباس عبدی از قاتل طلبه همدانی

به گزارش گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس، عباس عبدی، فعال اصلاح طلب که چندی پیش در یادداشتی مدعی شده بود «قاتل واقعی طلبه همدانی، بخشی از جریان اصولگراست» اینبار مطلب دیگری در روزنامه اعتماد منتشر کرده و نوشته است: «یادداشت ریشه اوباشگری دوشنبه در «اعتماد»، موجب عصبانیت برخی افراد شد که باید اضافه کرد یکی از علل این رفتارها در جامعه همین عصبانی شدن است. هنگامی که نویسندگان عصبانی می‌شوند و افراد پا به سن گذاشته به سرعت از کوره در می‌روند، از یک جوان مثل این شرور قاتل چقدر باید انتظار داشته باشیم که خویشتنداری کند؟»

 وی نوشته است: «تحولات فناورانه در ایران از غرب آمده است. از تلگراف بگیرید تا خودرو و رادیو و تلویزیون و اینک ماهواره و اینترنت و… ما در همه موارد در برخورد با این فناوری‌ها دچار تأخُّر فرهنگی شده‌ایم. یعنی نتوانسته‌ایم مقررات و نحوه استفاده درست از این امکانات را یاد بگیریم. به همین دلیل است که یک غربی از وضعیت رانندگی در ایران دچار تعجب می‌شود، در حالی که خودرو را آنان ساخته‌اند و می‌دانند چگونه باید رانندگی کنند. در میان این فناوری‌ها، فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی با سرعت بسیار بیشتری وارد جامعه ایران شدند و رشد کردند. اگر همگانی شدن خودرو در ایران بیش از ۷۰ تا ۸۰ سال طول کشید که حدود نیمی از مردم آن را داشته باشند یا برانند، شبکه‌های مجازی در عرض چند سال محدود، به جایی رسیده که بالای ۷۰ درصد مردم از آن استفاده می‌کنند و گریزی هم از این رشد نیست. ولی این کار عوارضی داشته است. کسانی وارد این میدان شده‌اند که هیچ‌گونه صلاحیت حرفه‌ای برای این حضور عمومی ندارند. بدون آنکه کوچک‌ترین آشنایی با خبر و جعل خبر داشته باشند، مطالب را فوروارد می‌کنند و زیر آنها نیز یک نظر می‌نویسند فقط به این امید که خودی نشان دهند»

در ادامه عبدی خواسته است: «سلبریتی‌ها دنبال همان تخصص خودشان بروند. در شبکه‌های مجازی از آخرین برنامه‌ها، غذاها و مدل لباس‌ها و… بنویسند و در حوزه‌های دیگر به ویژه سیاست و اجتماع و اطلاع‌رسانی بدون مشورت با مشاوران معتمد خود کاری نکنند. بپذیرند که هر کاری تخصصی است».
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *