همسر نجفی؛ از کاندیداتوری تا بازیگری

مجله فارس‌پلاس: امروز خبر قتل میترا استاد، همسر دوم محمدعلی نجفی منتشر شد. او در آپارتمانی در سعادت‌آباد تهران و به ضرب گلوله به قتل رسیده است. به نوشته رسانه‌ها، جسد میترا استاد توسط پسر ۱۳ ساله او و پس از آنکه از مدرسه به خانه برگشته بود، پیدا شد.

آخرین خبرها حاکی است که سرپرست دادسرای ویژه جنایی و مأموران پلیس اداره دهم مشغول انجام تحقیقات هستند. سرهنگ نمک‌شناس، رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس پایتخت در مورد مظنونین این حادثه و دستگیری‌ها می‌گوید: تحقیقات از اعضای خانواده مقتول و همسر وی در دستور کار است و تا این لحظه هیچ دستگیری نداشته‌ایم.

ماجرا از کجا شروع شد؟

ماجرای همسر دوم نجفی از آبان‌ماه ۱۳۹۷ و با انتشار عکسی از محمدعلی نجفی و متیرا استاد به یکی از سوژه‌های جنجالی در رسانه‌ها تبدیل شد. استاد درباره رابطه‌اش با نجفی در سال‌های گذشته به رسانه‌ها گفته بود: هر فردی می‌تواند عاشق شود و ازدواج کند، همه انسان‌ها تا زمانی که جان دارند حس دوست داشتن در وجودشان است ما هم عاشق شدیم و ازدواج کردیم. یک عده می‌گویند این‌ها طلاق می‌گیرند و اختلاف سنی دارند، این حرف‌ها چیست؟ این سخنان را می‌گویند تا به‌زعم خود برای تخریب دکتر نجفی نظر‌ها را جلب کنند، متأسفانه به من تهمت زدند که من زن صیغه‌ای دکتر نجفی هستم در حالی‌که من عقدنامه دارم و حتی اگر صیغه هم باشد هیچ مشکلی نداشت.

 

میترا استاد در گفت‌وگوی دیگری با اشاره به تهمت‌هایی به او و همسرش زدند تاکید کرده بود: به ما تهمت زدند که ایشان روابط نامشروع داشته است، من قول می‌دهم به همه مردم تا الان من هیچ چیز بدی از دکتر نجفی ندیدم؛ اگر رسانه‌ای که ادعای شفاف سازی دارد و به همسر من تهمت زده‌اند که رابطه نامشروع داشته، من می‌گویم؛ اولاً ایشان شاکی خصوصی ندارد و در ضمن من خودم قول می‌دهم اگر هر مشکلی بود شفاف سازی کنم؛ ولی حق دیگران نیست در حریم زندگی خصوصی ما وارد شوند.

 

وی نحوه ازدواجش با دکتر نجفی را این‌گونه بیان کرده بود: آقای دکترنجفی از من خیلی محترمانه خواستگاری کردند و من هم بعد از مشورت با خانواده به ایشان جواب مثبت دادم. این زندگی سر گرفته و دلیلی ندارد که عده‌ای دنبال حواشی باشند. هر موضوعی و مسئله‌ای پیش بیاید با مدرک و سند از آقای دکتر نجفی در رسانه‌ها اعلام می‌کنم. ما اردیبهشت ۹۷ با هم ازدواج کردیم و متاسفانه بر اساس عکس زناشویی ما گفته‌اند، چون رابطه نامشروع داشته با او ازدواج کرده است. تهمت زننده‌ها را به خدا واگذار می‌کنیم.

سوابق بازیگری و کاندیداتوری در شورای 

میترا استاد سابقه بازیگری در تله‌فیلم‌ها و برخی فیلم‌های سینمایی را نیز در سابقه خود دارد. وی در فیلم «واران» که در صداوسیمای مرکز کرمانشاه تهیه شده است نفش  بازی کرده و به خاطر بازی در این فیلم نیز در بیستمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استانهای سازمان صداوسیما و در بخش‌های مستند، نمایشی، ترکیبی، ویژه و بخش جمعی جایزه بهترین بازیگری زن را به دست آورده بود.

 

از دیگر سوابق خانم استاد می‌توان به کاندیداتوری در شورای شهر اسلامشهر در سال ۹۶ اشاره کرد. وی در این انتخابات نتوانست اکثریت آرا را به دست آورد و با کسب ۳۹۴۰ رأی در منطقه اسلامشهر، چهل و هفتم شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *