نجات فرمانده با شلیک گلوله های رنگی!

گروه تفریح و نشاط؛ معصومه اصغری: پینت بال بی برو برگرد یکی ازمهیج ترین بازی های گروهی این روزهاست. بازی پینت بال در ۲ زمین متفاوت انجام می شود. زمین مسابقه ای و زمین تفریحی. در زمین مسابقه ای موانع بادی، شکل و اندازه تعریف شده ای دارند و ابعاد و نحوه چینش موانع هم استانداردهای پذیرفته شده خودش را دارد. اما زمین تفریحی، از موانع متنوع تری تشکیل شده است. از موانعی مثل کیسه های پر از ماسه، برجک های چوبی و اجزا و قطعات مستعمل خودروها که بازیکنان را یاد میدان جنگ می اندازد.

 

یک نبرد جنگلی تمام عیار

بیشتر زمین های پینت بالی که در دل شهر تعبیه شده اند از استاندارد های خوبی برخوردار هستند ،اما بدون شک در مجموعه پینت بال سرخه حصار، نبرد منحصر به فردی را تجربه خواهید کرد. این مجموعه زیر نظر شهرداری تهران اداره می شود و هزینه این نوع مجموعه ها نسبت به زمین های خصوصی به طور چشمگیری کمتر است. در این مجموعه زمین ویژه ای برای بانوان با تجهیزات کامل تعبیه شده است. پینت بال سرخه حصار از نوع زمین فان یا تفریحی و یک زمین پینت بال جنگلی است. درخت های کاج سر به فلک کشیده، لباس های استتار جنگل و محیط کاملا طبیعی زمین، یک نبرد تمام عیار جنگلی را برای شما و دوستانتان تداعی خواهد کرد. با این وجود همه بازی های پر طرفدار پینت بال در این زمین هم قابل اجرا است.

 

حداقل ۸ و حداکثر ۱۸ نفر

برای انجام بازی پینت بال، بازی ها و به قول خود پینت بالی ها سناریوهای متعددی پیش روی شماست. اصلی ترین بازی نجات فرمانده نام دارد، اما بازی فتح پرچم، فتح قلمرو، وگروگان  هم طرفداران زیادی دارند و فصل مشترک همه این بازی ها گروهی بودن آن است. پینت بال یک ورزش گروهی است و برای سر گرفتن یک بازی شما نیاز به حداقل ۸ نفر دارید. یعنی دست کم ۴ نفر درهرگروه. اما حداکثر نفراتی که می توانند در یک بازی شرکت کنند ارتباط مستقیمی با ابعاد زمین بازی دارد. ظرفیت زمین پینت بال سرخه حصار حداقل ۸ و حداکثر ۱۸ نفر است.

 

نگران تعداد افرادتان نباشید!

اگر علاقه زیادی به بازی پینت بال دارید، اما به هر دلیلی نمی توانید تعداد نفرات لازم را برای انجام این بازی با خودتان همراه کنید، نگران نباشید. گروه های دیگری هم هستند که شرایط مشابهی با شما دارند. این کار را به مسئولان باشگاه پینت بال سرخه حصار واگذار کنید. تا آنها با بررسی دیگر درخواست ها امکان برگزاری یک بازی گروهی را برای شما فراهم کنند. در غیر این صورت چند نفری از خود مربیان با شما همراه خواهند شد.

 

یک زمین و ده ها بازی

بازی های پینت بال بسیار متنوع و جذاب هستند. اگر از قوانین بازی ها هم اطلاعی ندارید، جای نگرانی نیست. مربیان و داوران باشگاه آماده هستند قوانین بازی را به شما آموزش دهند. بعضی از بازی ها میان بازیکنان ایرانی طرفدارهای بیشتری دارد. بازی فتح قلمرو، نجات فرمانده، فتح پرچم و گروگان از محبوب ترین سناریوهای بازیکنان است.

 

مراقب فرمانده باش!

بازی فرمانده خیلی شبیه شطرنج است. یک فرمانده دارید که باید از او مراقبت کنید. درست مثل گروه مقابل که آنها هم با دل و جان مراقب فرمانده شان هستند. وقتی برنده می شوید که میان بارش تیرهای رنگی حریف، فرمانده آنها را هدف بگیرید و یا به اصلاح پینت بالی ها او را فریز یا دستگیر کنید.

 

پرچمت را بالا نگه دار

بازی فتح پرچم یکی از سخت ترین اما محبوب ترین سناریوهای پینت بال است. یک پرچم در جایگاه خاصی از زمین قرار می گیرد و ۲ گروه بر سر تصاحب آن با هم نبرد می کنند. اینکه چطور می توانید بدون اصابت گلوله های رنگی حریف، پرچم را بردارید، به هماهنگی و از خودگذشتگی هم گروهی هایتان بستگی دارد.

 

هزینه این بازی چقدر است؟

بهتر است قبل از رفتن به باشگاه پینت بال؛ تلفنی زمین مورد نظرتان را رزرو کنید. اما اگر به هر دلیلی گذرتان به طور اتفاقی به این زمین ها افتاد به دفتر مدیریت باشگاه مراجعه کرده و از ساعت های خالی زمین باخبر شوید.سقف زمان بازی هم ۲ ساعت است و شما در این زمان بطور میانگین می توانید چند بازی مختلف را همراه دوستانتان اجرا کنید.با این وجود هزینه ورودی هر سانس ۴۵هزار تومان برای هر نفر است و در طول بازی تنها اگر مخزن گلوله های اولیه اسلحه تان تمام شود باید هزینه یک بسته ۵۰ تایی دیگر را بپردازید که بهای آن هم برای تان ۱۲ هزار تومان تمام می شود.

 

چطور تخفیف بگیریم؟

اگر می خواهید بصورت روزانه و یا هفتگی به همراه دوستانتان از زمین پینت بال سرخه حصار استفاده کنید، بعد از امضای قراردارد با مدیریت باشگاه، از پرداخت هزینه ورودی معاف می شوید و تنها هزینه بسته های گلوله را پرداخت می کنید.

 

چه وسایلی با خودمان ببریم؟

اگر این ورزش را به صورت حرفه ای دنبال نمی کنید و صرفا برای گذراندن اوقات فراغت دنبال این ورزش پر هیجان هستید، پینت بال یکی از کم هزینه ترین بازی های تفریحی برای شما خواهد بود.کلاه ایمنی یا همان ماسک، دستکش، اسلحه، لباس مخصوص، ماسک مخصوص بانوان  از جمله لوازم و وسایل مورد نیاز انجام این بازی مفرح است که همگی بصورت رایگان در اختیار شما قرار می گیرد. هرچند باشگاه چند جفت کفش مناسب هم برای بازیکنان در نظر گرفته اما حواستان باشد یک جفت کفش ورزشی مناسب با خودتان ببرید.

 

 

 

اول ایمنی بعد بازی

پینت بال ورزش بسیار پرهیجان و مفرحی است اما اگر نکات ایمنی آن را رعایت نکنید می تواند ورزش پرخطری هم باشد.  ابزار و لوازم ایمنی پیش بینی شده این ورزش، امکان آسیب و خطر را بسیار کاهش داده است. با این وجود هر چقدر هم که خبره و حرفه ای باشید، رعایت این نکات برای حفظ سلامتی شما الزامی است.برای همین چند دقیقه ای از زمان ۲ ساعته سانس شما به آموزش این نکات توسط مربیان باشگاه می گذرد.وقتی در زمین بازی هستید، تحت هیچ شرایطی ماسک خود را برندارید. برخورد گلوله با چشم می تواند اثرات جبران ناپذیری مثل جراحی و یا تخلیه چشم را در پی داشته باشد.

 

هنگام خروج از زمین بازی درپورش ایمنی اسلحه تان را گذاشته و ضامن آن را از حالت آماده شلیک خارج کنید. افراد بیرون زمین، ماسک و لوازم ایمنی ندارند.

یکی از وظایف داور بازی توجه به این نکات ایمنی و حفظ سلامت شماست. حتما به توصیه های او و مربی باشگاه توجه کنید.

انتهای پیام /

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *