مسئله پوشش را نباید با حجاب شرعی اشتباه گرفت

خبرگزاری فارس؛ گروه دیگر رسانه‌ها: شیدا نیکوروین تهیه کننده و کارگردان مستند “بی مرز، با حجاب” در گفت‌وگو با میزان، درخصوص لزوم آشنایی بیشتر و بهتر نسل جوان با مباحث دینی گفت: برای آموزش دادن مسائل فرهنگی و تببین و روشنگری در مسائل مذهبی باید حرف دین را آن طور که گفته و نه آن طور که دوست داریم به مخاطب جوان انتقال دهیم، زیرا نسل جوان باید با متن درست و صریح دین آشنا شود. 

وی با اشاره به تفکر منطقی نسل چهارم و پنجم انقلاب اسلامی تاکید کرد: خوشبختانه در کشور ما امروزه جوانان بسیاری با اعتقاد و ایمان به مسائل دینی نگاه می کنند، تفکر و نگرش نسل جوان انقلاب به شدت تفکر روشنگری است که خودش به درستی و با هدایت معقول راه را پیدا می کند. 

تهیه کننده مستند “بی مرز با حجاب” با تاکید بر راه رفتن روی خط دین اظهار کرد: این را نباید به هیچ عنوان فراموش کنیم که نسل قدیم هر چند که باید خودش را با علوم و اتفاقات روز آشنا کند اما به هیچ وجه نباید برای رسیدن به نسل نو از اصول دین عدول کند. 

وی در همین راستا ادامه داد: به فرض مثال یک خانم محجبه نمی تواند برای نزدیکی به نسل جوان از حجاب خود کم کند و یا برای اینکه به نسل جوان نزدیک شود کارهایی را انجام دهد که حجابش بیشتر حالت دکور پیدا کند.

این مجری تلویزیون اشاعه حجاب شرعی را وظیفه همگانی خواند و افزود: مسئله پوشش را نباید با حجاب شرعی اشتباه گرفت، این دو کاملاً با یکدیگر مجزا هستند، ما باید سعی کنیم تا حجاب شرعی گسترش داده شود.

وی ادامه داد: مسئولین فرهنگی باید به شدت دقت کنند که از برخی جریانات رو دست نخورند، به فرض مثال جریانی راه افتاده که فرد می تواند حجاب داشته باشد اما می‌تواند چادری نباشد، از سویی می گویند حفظ آراستگی اصلاً بد نیست، شاید این کلمات در ابتدا بار معنایی خوبی داشته باشد اما گول زننده هستند و حاصل جریانی انحرافی که در طولانی مدت تاثیر خود را می گذارند. 

این مستندساز جریانات انحرافی را ریشه دار خواند و اضافه کرد: ما باید به شدت مراقب جریانات انحرافی باشیم، جریاناتی که بسیار نرم وارد جامعه می شوند و اکثراً از غرب سرچشمه گرفته و بنیان جامعه را هدف قرار داده اند. 

نیکوروین با اشاره بر لزوم انتقال درست مفاهیم دینی به نسل جوان خاطرنشان کرد: خانواده، پدر و مادر نقش مهمی در آینده تربیتی و فکری نسل آینده دارند و باید از همین امروز به انتقال درست مفاهیم دینی مشغول شوند، از سویی معلمان وظیفه بسیار خطیری دارند زیرا حرف شنوی کودکان و نوجوان از معلمان بسیار بالاست و آنان می توانند در سنین پایین تفکر یک نسل را بسازند. 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *