بوسه فرمانده سپاه بر دستان یک پیشکسوت

مجله فارس پلاس: سالن همایش‌های باغ‌موزه دفاع مقدس و در میانه برگزاری آئین رونمایی از ۹۰ اثر اسنادی و پژوهشی دفاع مقدس و تقدیر از فرماندهان دفاع مقدس، سکانسی ماندگار را به خود دید که در آن، همه حاضران، حدود ۱۰ثانیه همه تصوراتشان از یک فرمانده نظامی را کنار گذاشتند و تماشاگر لحظه‌ای به‌یادماندنی شدند که ترکیبی دلنشین از تواضع، ایثار، رشادت و محبت بود. لحظه‌ای که فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با پوشش نظامی و هنگام اهدای یادبود به سردار «علی فضلی» خم شد و دست این پیشکسوت عرصه جهاد و شهادت و سرباز کهنه‌کار انقلاب را بوسید.

ویدئوی این لحظه به‌یادماندنی بلافاصله در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست شد و تیتر «بوسه سرلشکر سلامی بر دستان فرمانده محبوب» جزو پربازدیدهای فضای مجازی قرار گرفت.

 

 

سردار فضلی که یکی از محبوب‌ترین چهره‎‌های نظامی ایران است ، ده سال فرماندهی لشگر ۱۰ سیدالشهدا(ع) را بر عهده داشت. برگزیده پنجمین دوره همایش چهره‌های ماندگار در سال ۱۳۸۴ شد و حالا فرماندهی دانشگاه افسری و تربیت پاسدار امام حسین(ع) را هم در کارنامه‌اش دارد. او نشان درجه سوم «فتح» را هم در گنجینه افتخاراتش دارد.

تقدیر متواضعانه فرمانده سپاه پاسداران از همرزم دیرینه‌اش که حالا چندصباحی هست بیماری و کسالت، تن رنجورش را می‌آزارد، بازخوردهای فراوانی در پی داشت. از جمله «مجمع رزمندگان لشگر ۱۰ سیدالشهدا» که با انتشار بیانیه‌ای، از این حرکت تجلیل کردند. آنان در بخشی از این بیانیه خطاب به سردار سلامی نوشتند:«درودتان باد که تجلی بخش سفارش امام هفتم شیعیان گشتید که فرمود: فروتن باش تا عاقل‌ترین مردم باشی و کدام تصویر برای نمایش عقل، شایسته‌تر از بوسه زدن بر دستان فرمانده با اخلاص و شیر بیشه‌های رزم و جنگاوری حاج علی فضلی و همین زینت، شما و ما را بس که رزمندگان اسلام را جز این انتظار نیست.»

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *