این دختران همه به‌خاطر «رقیه» آمدند

خبرگزاری فارس از شهرری؛ محمد حسینی: دست در دست یا در آغوش مادران خود با پیشانی‌بندهای سرخ و سبز به نام اهل بیت(ع) آمده‌اند تا نام زیبای حسین(ع) که از شیر مادر گرفتند بهتر از کودکی بر دل و جان‌شان نقش ببندد.

فرشتگان معصومی که در کنار حرم باغبان پیر انقلاب و لاله‌های گلگون کفن همایش با شکوه سه ساله‌های حسینی را با پرچم‌های در دست و چادرهای سیاه به تأسی از فرزندان امام حسین(ع) رونق بخشیدند و یک‌صدا نام حضرت رقیه(س) را در حرم امام راحل(ره) طنین انداز کردند.

هزاران دختر و مادر فاطمی در شکوه و عظمتی خاص گرد هم جمع آمده‌اند تا ندای لبیک یا حسین را به دنیا مخابره کنند. مراسم با ندای ملکوتی قرآن کریم توسط نوجوانی حسینی آغاز شد.

مداحی محمدرضا نوجوان عاشورایی جلسه حال و هوای خاصی بر همایش حاکم کرد و اشک بر دیدگان نوباوگان و نوگلان پاک‌دل و مادران و پدران حاضر جاری شد و با  فریاد رقیه جان رقیه جان به استقبال اجرای برنامه و نامه رضوانه باغبانی یادگار شهید هادی باغبانی رفتیم که با دکلمه دلتنگی‌ها و صحبت‌های کودکانه خود با پدرش سخن گفت که در جملات پایانی خود خطاب به پدر شهیدش می‌گوید: بابا جان تنها با یاد رقیه سه ساله نبود تو را که سخت است تحمل می‌کنم….

 

در این فضای صمیمی فاطمه شش ساله در کنار هم‌سن و سالانش با سربند لبیک یا خامنه‌ای و چادر عربی کوچکش، پرچم سبز رنگ یا حسین خود را تکان می‌دهد و با پدر و مادرش در این همایش شرکت کرده و از سه سالگی همایش سه ساله‌های حسینی را در آغوش مادرش تجربه کرده است.

زینب شهبازیان دختر خانم کوچک دعا می‌کند همه مریض‌ها شفا پیدا کنند و روشنک ابداعی از گل حصار آمده و قصه رقیه امام حسین(ع) را از مادرش شنیده است.

مجری مراسم از علاقه امام راحل(ره) به کودکان سخن گفت که همواره با چهره‌ه‏ای خندان و دستانی مهربان با آن‌ها سخن می‌گفت و می‌فرمود (کودکان مورد علاقه من هستند و مادران و مربیان باید با حساسیت و دقت خاصی به تربیت سالم و الهی فرزندان معصوم توجه کنند.) و سپس سید رحمان نظام اسلامی از کودکان خواست نثار روح امامی که عاشق و علاقه مند کودکان و نوجوانان بود صلواتی با دل پاک و معصوم خود بفرستند و به این ترتیب به استقبال حجت الاسلام راستگو رفتند که در بین بچه ها طرفداران پر و پا قرصی دارد و با روش خاص خود با زبان کودکانه به اجرای برنامه،قصه گویی و آموزش زندگی حضرت رقیه(س) پرداخت.

 

وجیهه رضوی مادر سه فرزند است که دختر ساله‌اش را در آغوش دارد که هر از گاهی در این هیاهو گریه‌ای هم می‌کند و این مادر پنج سالی است با عشق در این همایش بین المللی شرکت و معتقد است: همه مادران از قصه برای کودکان استفاده می‌کنند و بهترین قصه برای فرزندان را زندگی اهل بیت(ع) می‌داند که سراسر درس و تأثیر است و تأکید دارد که باید در گفتار و رفتار راه اهل بیت(ع) را زنده نگه داشته و با الگو گرفتن از سیره نورانی آن‌ها در زندگی جاری کنیم.

صدای نوجوانان عاشورایی یک دست سیاه‌پوش ماه عزای حسین(ع) ما را دوباره به سمت جلوی برنامه کشاند که در روی جایگاهی که به شکل و شمایل کودکان طراحی شده بود، این نوا را زمزمه می‌کردند که (نگفتی که من دل دارم، دختر دارم و رفتی من بدون تو چیکار کنم آخه کجایی بابا حسین جان…) و همراه با این نوحه و نواها دست‌های کوچکی که با زمزمه رقیه جان بر سینه می‌نشیند…

پروانه محمدی گرچه دو فرزند پسر دارد با علاقه برای اولین بار در اجتماع سه ساله‌های حسینی حاضر شده بود تا فرزندانش با حس و حال چنین مراسمی آشنا شوند، هرچند می گوید در خانه از زندگی و داستان‌های اهل بیت برای فرزندانش زیاد می‌خواند.

 

زوج جوانی در گوشه‌ای از حرم با حس و حال معنوی خوبی نشسته و اشک در دیدگان‌شان جاری است و حاضر به صحبت نیستند و یکی از کسانی که نزدیک آن‌ها نشسته می‌گوید ده سالی است صاحب فرزند نمی شوند و امروز با نذر و نیت به آرزوی بچه دار شدن دست به دامن سه ساله امام حسین(ع) شده‌اند.

فاطمه یاوری تمرین عفاف و حجاب را مهم‌ترین دستاورد چنین جلساتی می‌داند که از کودکی چنین مبانی و ارزش‌هایی را مرور کنند تا فردا شاهد بدحجابی‌ها یا اصرار بر حضور زنان در فضای ورزشگاه‌ها و موضوعات و ناهنجاری‌های مختلف نباشیم. باید فرزندان‌مان را در این آخرالزمان فقط و فقط به دامن اهل بیت(ع) بیندازیم تا از گزند زمانه در امان باشند.

اجرای نمایش گوشواره به نام و یاد نام‌آور سه ساله‌ کربلا که با وجود سن کم این بزرگ دخت گرامی امام حسین(ع) به عالم درس زندگی داد و تلفیقی از مظلومیت کودکان جهان به واسطه ظلم استکبار جهانی ترسیم که حال و هوای خوبی به مراسم داد و در پایان گوشه‌ای از عشق دردانه امام حسین(ع) به پدر، امام، خدای متعال و اعتلای نام دین مقدس اسلام را به فرزندان نشان دادند.

همایش سه ساله‌های حسینی همزمان با ۸۰۰ شهر با حضور هزاران کودک، مادر و مربی به مناسبت ایام شهادت حضرت رقیه(س) در حرم مطهر امام خمینی(ره) برگزار شد تا بار دیگر گوشه‌ای از دلدادگی و عشق مردم و فرزندان این مرز و بوم بار دیگر به نمایش گذاشته شود.

 

انتهای پیام/۶۷۰۵۲/گ۱/الف۴۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *